رادمان پاک انرژی

پیشرو در ارائه انواع خدمات مرتبط با انرژی پاک و نماینده رسمی برترین شرکت‌های جهان در ایران

بلاگبازگشت به بلاگ

پر سود ترین حوزه برای سرمایه گذاری در ایران چیست؟

 

پر سود ترین حوزه برای سرمایه گذاری در ایران چیست؟

 

سال ۹۶ رو به اتمام است و احتمالا شما در فکر سرمایه گذاری در حوزه ای پر سود در سال ۹۷ می باشید. در این صورت شما باید به گونه ای هوشمندانه عمل کنید و از بین گزینه های موجود در بهترین حوزه سرما یه گذاری کنید. در حالی که احتمالا شما از گزینه های بی شماری برای سرمایه گذاری مطلع هستید، این تعداد بالا سبب می شود که شما در انتخاب بهترین و پر سود ترین حوزه دچار مشکل شوید.

 

در دنیای سرمایه گذاری به این مساله ((فلج ناشی از تحلیل)) گفته می شود. شما زمان بسیار زیادی را صرف تحلیل گزینه های خود می کنید و در نهایت این موضوع سبب می شود که شما در هیچ حوزه ای سرمایه گذاری نکنید.

OLQE6L0 - پر سود ترین حوزه برای سرمایه گذاری در ایران چیست؟

 

نرخ سود و میزان ریسک

 

برای انتخاب یک گزینه مناسب جهت سرمایه گذاری لازم است که به دو متغیر اساسی توجه کنید: ۱-نرخ سود ۲-میزان ریسک. بعضی گزینه ها سود بسیار بالا و ریسک بالایی دارند. برای مثال سرمایه گذاری های خطر پذیر در استارتاپ ها. این حوزه به رغم ریسک بسیار بالا با توجه به نرخ سود بسیار بالا برای دسته ای از افراد ریسک پذیر حوزه ای جذاب به نظر می رسند.

 

در مقابل دسته ای از فعالیت ها دارای سود کم و همچنین ریسک کمی هستند. برای مثال خرید طلا و سپرده های بانکی. سرمایه گذاری در طلا همیشه سودآور می باشد. به ویژه در زمانی که ارزش دلار دارای نوسان است و کاهش پیدا می کند. در نتیجه طلا حتی در شدید ترین نوسانات اقتصادی منبعی مطمئن جهت سرمایه گذاری می باشد.

 

با این وجود بهترین گزینه برای سرمایه گذاری حوزه ای است که به رغم نرخ سود بالا ریسک کمی برای سرما یه گذاری دارد. آیا حوزه ای را با این مشخصات می شناسید؟

 

 

انرژی خورشیدی: حوزه ای برای سرمایه گذاری با سود ۳۰٪

 

سیاست های جدید دولت به منظور صیانت از منابع انرژی فسیلی و حمایت از انرژی های تجدید پذیر این حوزه را به حوزه ای بسیار پر سود و با ریسک کم برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است. دولت برای حمایت از این حوزه اعلام کرده که به صورت تضمینی برق تولیدی نیروگاه های تجدید پذیر را به صورت مستقیم با قیمت ۳۲۰-۸۰۰ تومان در کیلووات ساعت خریداری می کند. لذا در صورت سرما یه گذاری در این حوزه با توجه به تضمین بیست ساله ی دولت انتظار نرخ سود ۳۰٪ نرخی معقول به نظر می رسد. طبیعی است که این نرخ سود متناسب با افزایش ابعاد سرما یه گذاری افزایش می یابد.

 

 

 

حداقل مقدار سر مایه گذاری در حوزه ی انرژی خورشیدی چقدر است؟

 

سرما یه گذاری در حوزه ی سولار (انرژی خورشیدی) طیف گسترده ای از نیروگاه های کوچک در پشت بام منازل مسکونی تا نیرو گاه های وسیع را شامل می شود. لذا برای سرما یه گذاری در این حوزه میزان ۳۵-۴۰ میلیون تومان کافی است و توجیه اقتصادی دارد.

 

برای آشنایی بیشتر با سرمایه گذاری در حوزه ی انرژی خورشیدی روی لینک کلیک کنید.