رادمان پاک انرژی

پیشرو در ارائه انواع خدمات مرتبط با انرژی پاک و نماینده رسمی برترین شرکت‌های جهان در ایران

بلاگبازگشت به بلاگ

معرفی ظرفیت‌های تولید و توان تولید با کیفیت پنل‌ خورشیدی

گفتگوی جناب آقای مهندس آرمان احمدی، مدیرعامل محترم شرکت رادمان پاک انرژی در برنامه کالای ایرانی رادیو اقتصاد با موضوع معرفی ظرفیت‌های تولید و توان تولید با کیفیت پنل‌ خورشیدی

آرمان احمدی در برنامه «کالای ایرانی» رادیو اقتصاد ضمن پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا گرد و خاک می تواند بر عملکرد نیروگاه های خورشیدی اثر گذار باشد، گفت: گردو خاک باعث افت راندمان در نیروگاه های خورشیدی به خصوص در مقیاس های بزرگ می شود.

آرمان احمدی افزود: برای جلوگیری از کاهش افت راندمان نیروگاه ها ضمن بازدید دوره ای باید بصورت مرتب سطح پنل ها مورد شتشو قرار گیرد.

وی با بیان اینکه شتشو ی پنل ها می تواند بوسیله نیروی انسانی انجام شود که راه حل مناسبی نمی‌باشد، اظهارداشت: این کار در خارج از کشور بیشتر توسط ربات ها صورت می گیرد.

این تولید کننده سازه های خورشیدی گفت: طبق معمول نیروگاه های خورشیدی را در مناطقی احداث می کنند که شن و ماسه یا حالت صحرایی نداشته باشد و حتی به خاک محل نصب نیروگاه نیز توجه می شود.

وی همچنین درخصوص بکارگیری پنل های خورشیدی به رادیو اقتصاد افزود: این پنل ها روی سازه های خورشیدی نصب و مورد استفاده قرار می گیرند.

احمدی با بیان اینکه سازه های خورشیدی تولید داخل اغلب از جنس آهن گالوانیزه گرم است، اظهارداشت:این سازه ها در خارج از کشور از جنس آلومینیوم هم تولید می شوند.

وی در ادامه یادآورشد: دستگاه های تولید کننده سازه های خورشیدی بطور کامل ایرانی و همینطور تمامی پروسه ساخت این سازه ها صددرصد در داخل انجام می شود.

وی در ادامه ارائه خدمات پس از فروش مناسب، خروج ارز از کشور، اشتغال‌زایی، رونق تولید و غیره را از دیگر مزایای مهم استفاده از پنل‌های ساخت داخل عنوان کرد.

برنامه «کالای ایرانی» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت ۱۰ صبح به مدت ۵۵ دقیقه به تهیه کنندگی «لیلا امیدیگانه و حمیده رضا سلطانی» با هدف معرفی، ترویج و تبلیغ کالای ایرانی، تولید داخلی و حمایت ازتولید کنندگان داخلی و مقابله با مصرف بی رویه کالای خارجی بر روی موج اف ام ردیف ۹۸ قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

منبع: رادیو اقتصاد